![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15816304
*
nr 1581 6304
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
"Längtan att flyga ut ock bli ett med det vackra ljuset". Signerad. Blandteknik på pannå, blandteknik, yttermått inklusive ram: 85x59
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 20:09:00
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:08
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59
-
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11
*
Thomas Prytz
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
nr 1581 6304
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
"Längtan att flyga ut ock bli ett med det vackra ljuset". Signerad. Blandteknik på pannå, blandteknik, yttermått inklusive ram: 85x59
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:08 -
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59 -
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11